tutanak-degıstırme

TRAFİK KAZASI TESPİT TUTANAĞINA İTİRAZ

   Kaza Tutanaklarınızı ücretsiz inceletebilirsiniz. Kaza tutanaklarınızdaki kusur oranlarınızın kontrolünü başvuru formunu doldurarak tutanak itiraz başvurunuzu başlatabilirsiniz.

   Başvurunuz ile İlgili trafik kazanız incelenecek ve kusur oranları uzman ekibimiz tarafından tekrar değerlendirilecektir.

   Kaza Tutanaklarınızda veya kusur oranlarında bir hata tespit edilirse bu hatanın düzeltilerek kusur oranının değiştirilmesi için gerekli işlemler tarafımızdan başlatılarak en kısa sürede gerekli düzeltmeler gerçekleştirilecektir.

   Trafik kazası dolayısı ile uğradığınız maddi kayıplarınız ivedilikle tahsil edilerek tarafınıza ödemeleri gerçekleştirilecektir.

   Tüm süreçler tarafımızdan süreç sonuna kadar hiçbir ücret alınmadan gerçekleştirilmektedir.

   Trafik kazasındaki kusur oranına itiraz başvurusu kaza tarihinden itibaren 2 yıl içerisinde yapılmalıdır. 2 yılı geçen trafik kazası tutamakları kesinleşmiş sayılır.

ARAÇ DEĞER KAYBI TAHSİLAT BAŞVURUSU

TRAFİK KAZASINDAN KAYNAKLANAN VE HATALI KAZA TUTANAĞI YÜZÜNDEN KAYBETTİĞİNİZ HAKLARINIZI GERİ ALABİLİRSİNİZ

.


1- TUTANAKTA SİZE VERİLEN HATALI KUSUR ORANI MEVCUT HASARSZILIK İNDİRİMİNİZİ  OLUMSUZ ETKİLEYEREK KASKONUZUN VE TRAFİK SİGORTANIZIN PRİMLERİNİ ARTTIRIR. KUSUR ORANININ DÜZELTİLMESİ HASARSIZLIK İNDİRİMİNİZİN VE İNDİRİMLİ PRİMLERİN TEKRAR UYGULANMASINI VE DAHA ÖNCE YÜKSEK PRİM ÖDEDİ İSENİZ FAZLA ÖDEDİĞİNİZ PRİMLERİN GERİ ALINMASINA HAK KAZANMANIZI SAĞLAR.

 

2- KAZADA KASKONUZ YOK İSE KUSURUNUZ ORANINDA ARACINIZIN TAMİR MASRAFLARINI ÖDEMEK ZORUNDA KALIRSINIZ. EĞER KUSUR ORANLARINIZDAKİ BU HATA DÜZELTİLİR İSE KUSURLU ARACIN SİGORTA ŞİRKETİNDEN MADDİ KAYBINIZIN TAHSİLATINI GERÇEKLEŞTİREBİLİRSİNİZ.

 

3- TRAFİK KAZASINDAKİ KUSUR ORANINIZIN DEĞİŞMESİ HALİNDE ARACINIZDA OLUŞAN DEĞER KAYBINI DA KUSURUNUZ ORANINDA TAHSİL EDEBİLİRİSNİZ.

 

4- KUSUR ORANININ DÜZELTİLMESİ, ARACINIZI KULLANAMADIĞINIZ TAMİR SÜRESİ BOYUNCA UĞRADIĞINIZ TİCARİ KAZANÇ KAYBINI DA TAHSİL ETME HAKKI KAZANMANIZI SAĞLAR.

   Trafik kazalarında kusur oranları nasıl değişir?

Meydana gelen trafik kazasında; kaza tutanaklarında veya Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi  kayıtlarında kusur dağılımlarında hatalı bir kusur dağılımı yapıldığının tespit edilmesi halinde, gerekli belge ve deliller öne sürülmek suretiyle  şirketimiz tarafından yapılan  itirazlar üzerine kusur dağılımındaki hatalı tespitlerin düzeltilmesi  hukuki yollardan sağlanır. ATS tüm bu süreci hızlıca tamamlayarak kaybettiğiniz haklarınızı ivedilikle size geri kazandırır.

   Trafik kazasında kusur dağılımında hata nasıl düzeltilir?

Teknik ekibimiz ve konusunda uzman bilirkişiler ve eksperlerce  kaza resimleri, tutanaklar, eksper raporları gibi kazaya ilişkin tüm evrak  incelerek kazanız tekrar değerlendirir.
Kusur dağılımında hatalı bir dağılım olduğunun tespit edilmesi halinde, şirketimiz tarafından gerekli itirazlar yapılarak yapılan hatanın düzeltilmesi sağlanır.

   Kaza tespit tutanağında kusur dağılımının hatalı olması ne gibi zararlar verir?

Haklı olmanız gerekirken hatalı kusur dağılımı yapılarak kusurlu bulunmanız neticesinde; eğer aracınız kasko ile teminat altında değil ise,
1-Kendi aracınızın onarım bedelini kendinizin karşılaması gerekecektir.
2-Trafik sigortanız tarafından uygulanan hasarsızlık indiriminiz olumsuz yönde etkilenecektir. Bu durum da daha sonra yenileyeceğiniz zorunlu trafik sigortası ve kasko poliçeleriniz için mevcut hasarsızlık indiriminizin uygulanmaması nedeniyle daha yüksek prim ödemenize yol açacaktır.
3- Hasar sonrası gerçek kusur durumuna göre almanız mümkün  olan aracınızın değer kaybını alma olanağınız ortadan kalkabileceği gibi, karşı tarafın zararlarını ödeme riski ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

   Kaza tespit tutanağına itiraz nasıl yapılır?

Tespit edilen kusur oranlarının hatalı olduğu kanaatine varılması halinde; şirketimiz tarafından ilgili mercilere yapılan başvuru ile itiraz edilir.
Başvurularımızın haklı bulunulması durumunda tüm maddi zararınız tarafımızdan ilgili sigorta şirketlerinden adınıza tahsil edilir.
-Maddi hasarlı trafik kazası tespit tutanağına itiraz süresi ne kadardır?
Kazanın meydana geldiği tarihten itibaren 2 yıldır.
Kurumumuza hizmet veren eksperler, teknik personelimiz ve konusunda uzman bilirkişiler tarafından kaza ile ilgili  tüm belgeler incelenir ve raporlar yazılarak gerekli mercilere başvurular tarafımızdan yapılır.
Hatalı kusur dağılımı nedeniyle uğramış bulunduğunuz  tüm maddi kayıplarınızın giderilmesi  ve hasarsızlık oranınızın düzeltilmesi için tüm süreç şirketimiz tarafından takip edilerek ivedilikle sonuçlandırılır.

   Trafik kazası tespit tutanağına nasıl itiraz edilir?

Başvuru formunu doldurarak gerekli itiraz işlemlerinizi başlatabilrsiniz. Arkadaşlarımız gerekli incelemeyi yaptıktan sonra sizi bilgilendireceklerdir.